Zestaw szkolny Thymio – to njłatwiejszy sposób na wdrożenie Thymio w szkole.Całość zapakowana w elegancką i wytrzymałą walizkę z paskiem i kluczykiem, która ułatwia przechowywanie i transport. Dzięki walizce wszystkie roboty i akcesoria są trzymane w jednym miejscu co niewluje ryzyko zgubienia czy ich uszkodzenia.
W skłąd zestawu wchodzi:
Jak wytłumaczyć dzieciom zawiły świat technologii?
Z odpowiedzią przychodzi edukacyjny robot Thymio. Z zewnątrz niepozorny jak szwajcarski scyzoryk, w środku kompleksowo wyposażone narzędzie ułatwiające naukę programowania. Wyróżnia się łatwością obsługi i uniwersalnością – współpracuje z 4 językami programowania. Dzięki temu może być z powodzeniem użytkowany przez przedszkolaków, jak również studentów uczelni wyższych. Robot jest gotowy do nauki programowania od razu po wyjęciu z pudełka, dzięki 6 zaprogramowanym trybom.
Thymio jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka – dzięki gotowym trybom można korzystać z robota bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania, a nawet bez konieczności posiadania komputera. To wygodne rozwiązanie do pracy z najmłodszymi dziećmi. Uruchomiony Thymio będzie podążał za ręką lub zatrzyma się przy krawędzi stołu.
Thymio obsługuje 4 języki programowania o różnym stopniu zaawansowania: VPL, Scratch, Blockly i Aseba. To właśnie dzięki temu przygodę
z Thymio można rozpocząć już w przedszkolu i kontynuować ją przez wszystkie etapy edukacji.
Thymio jest robotem z otwartym kodem źródłowym, dzięki temu może być stale rozbudowywany.
Uczniowie mogą kontynuować naukę programowania w domu – wystarczy komputer z zainstalowanym oprogramowaniem. Poprzez Aseba Studio zyskują dostęp do symulatora, w którym będą programować wirtualnego Thymio. Dzięki temu mogą szlifować umiejętności zdobyte na lekcjach lub – odwrotnie – rozpocząć naukę programowania, zanim zaczną używać prawdziwego robota.
Pilot zdalnego sterowania – do programowania robota w gotowym trybie fioletowym lub w VPL.
Uchwyt na pisak – robota można zaprogramować tak, by narysował dany kształt.
Slot na kartę MicroSD – na którą można wgrać muzykę, zapisać dane z czujników lub gotowy program, który robot wykona zaraz po uruchomieniu.
Komunikacja z innymi Thymio za pomocą czujnika podczerwieni lub modułu komunikacji bezprzewodowej. Thymio może przesłać drugiemu robotowi polecenie w odległości do 50 metrów.
Kompatybilność z Lego Bricks i Technic – Thymio może stać się silnikiem napędzającym stworzoną przez uczniów maszynę. Robot posiada na kołach i obudowie adaptery do przyczepiania klocków Lego.
Robot z otwartym kodem źródłowym, który może być używany zarówno w przedszkolu, jak i na uniwersytecie. Robot występuje w wersji Thymio i Thymio RF – w tym przypadku do zaprogramowania nie trzeba go podłączać do komputera za pomocą kabla. W wersji podstawowej podczas przesyłania kodu robot musi być podłączony do komputera, po zaprogramowaniu działa bezprzewodowo.