Projektory multimedialne

Projektory

Projektor multimedialny jest urządzeniem służącym do wyświetlania obrazu na różnego rodzaju powierzchniach, ale nie tylko. Najczęściej jest to stała płaska lub lekko zakrzywiona powierzchnia ekranowa o jasnej barwie. Natomiast przy zastosowaniu dedykowanych urządzeń projekcję możemy realizować na wszelkiego rodzaju obiektach architektonicznych (mapping) a nawet na elementach o innym stanie skupienia jak woda (ekranowe kurtyny wodne) lub np. para wodna, co zapewnia oglądającym wprost niesamowite efekty wizualne.

Najczęściej jednak urządzenia te służą nam jako wielkoformatowe narzędzia przekazu treści edukacyjnych, szkoleń, prezentacji, wizualizacji procesów technologicznych w zakładach pracy a czasem po prostu zapewniają rozrywkę i relaks. Bardzo istotną potwierdzoną badaniami informacją jest to że projekcja realizowana za pomocą światła odbitego jest bardziej komfortowa dla naszego wzroku, a zarazem wyświetlane treści są łatwiej przyswajalne przez uczestników.

Przy doborze projektora należy uwzględnić co najmniej kilka podstawowych kryteriów którymi na pewno są: specyfika pomieszczenia, jasność, wysokość, rodzaj projekcji, rodzaj ekranu, dystans projekcyjny. Ważne również są parametry obiektywu od których np. zależy czy z miejsca w którym zamierzamy zainstalować urządzenie, odpowiedni obraz zapewni nam standardowa optyka, czy zastosować już musimy urządzenie z obiektywem wymiennym. Oczywiście ważnymi parametrami są również rozdzielczość oraz kontrast. Kluczowym punktem jest oczywiście klasa samego projektora, jakość optyki, przetworników , zdarza się często że urządzenia o bardzo zbliżonych „papierowych” parametrach znacznie różnią się standardem projekcji. Staramy się testować wchodzące do oferty egzemplarze by pomóc w doborze optymalnego rozwiązania zaspokajającego Państwa potrzeby.